Actiferol Fe START 7mg 30 sasz

Actiferol Fe START 7mg 30 sasz

Cena
21,59 zł

Producent
Sequoia

Pojemność
30sasz

Dostępna ilość
Brak produktu

Opis produktu

Actiferol Fe™ posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, bioprzyswajalne żelazo 7 mg

Actiferol Fe®  to skuteczny i wyjątkowo delikatny preparat, opracowany specjalnie dla noworodków od pierwszych dni życia: urodzonych przedwcześnie, o małej masie urodzeniowej oraz niemowląt z niedokrwistością fizjologiczną.

Actiferol Fe® START to opatentowana formuła zawierająca najważniejsze składniki wspomagające procesy krwiotwórcze w ilości i postaci odpowiedniej dla noworodków i niemowląt z zaburzonymi procesami krwi otworzenia.

Skład

pirofosforan żelazowy (żelazo III), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas askorbinowy (witamina C), kwas foliowy, maltodekstryna, dekstroza.

Wskazania

Dla noworodków od pierwszych dni życia:
- urodzonych przedwcześnie
- o małej masie urodzeniowej

oraz
- niemowląt z niedokrwistością fizjologiczną
- do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza i składników wspomagających procesy krwiotwórcze oraz w stanach niedoboru żelaza
i anemii

Działanie

Actiferol Fe® START  zawiera unikalną, opatentowaną formę żelaza, której stosowanie daje pacjentom wiele korzyści:
- Skuteczność działania - dzięki procesom mikronizacji i emulgacji, przyswajalność żelaza Actiferol Fe®  jest dwukrotnie wyższa i niezależna od pożywienia. Wpływa to na skuteczną normalizację poziomu hemoglobiny.

- Brak skutków ubocznych
- Żelazo Actiferol Fe®  jest delikatne dla przewodu pokarmowego.
- Nie powoduje, często występujących przy suplementacji, skutków ubocznych, takich jak: biegunka, zaparcia, wymioty, nudności.
- Nie powoduje ciemnego zabarwienia zębów
- Nie potęguje mdłości ciążowych
- Brak metalicznego smaku
-  Actiferol Fe®  to jedyne żelazo w formie białego proszku bez metalicznego smaku i zapachu. Dzięki czemu jest łatwe do spożycia, a po dodaniu do pożywienia nie zmienia smaku spożywanych potraw.

- Łatwy sposób podania
    Actiferol Fe®  dobrze rozpuszcza się w napojach oraz może być dodany do pożywienia. Umożliwia to łatwe podanie dziecku oraz osobom mającym problemy z połykaniem.

Dodatkowo Actiferol Fe® START zawiera:

- Witaminę B6, która pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek. Ponadto bierze udział w transporcie i metabolizmie żelaza.
- Witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza oraz korzystnie wpływa na stan naczyń krwionośnych.
- Kwas foliowy, który jest ważnym składnikiem biorącym udział w procesach krwiotworzenia i podziałach komórkowych. Dodatkowo pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi poprzez poprawę elastyczności żył i tętnic.
 

Dawkowanie

Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości (2-3 łyżki) ściągniętego pokarmu matki lub mleka, a następnie wymieszać. Przygotowaną zawiesinę podać dziecku bezpośrednio po sporządzeniu.

Actiferol Fe START 7mg 30 sasz

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

reklama